“Duša moja, čo si taká smutná, prečo sa znepokojuješ? Dúfaj v Boha! Ešte ho budem oslavovať, svojho záchrancu a svojho Boha!” Ž 42,12 

V tejto časti “DUŠA” Ti budeme prinášať povzbudivé texty, modlitby, prednášky, videá a duchovné články, ktoré posilnia Tvoju vieru, umocnia Tvoju nádej a pomôžu Ti byť trpezlivou na Tvojej ceste.

“Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti, za čím túži tvoje srdce. Pánovi zver svoje cesty a jemu dôveruj, on sa už postará.” Žalm 37: 4-6

Náš projekt sa volá RADOSTNÁ, pretože veríme, že ak budeme primárne hľadať radosť v našom Bohu, On naplní túžby nášho srdca.

“Veselé srdce slúži na zdravie, zronený duch však kosti vysúša.” Prísl. 17:22

 • Vďačnosť – kľúč k ľudskému šťastiu
  Možno ste už niekedy od niekoho dostali nasledovnú radu: Každý jeden deň začni vždy so vzdávaním vďaky. Prečo je vďačnosť v našich životoch taká dôležitá? Prečo máme každý deň začínať so vzdávaním vďaky? Z ľudského hľadiska by sme mohli povedať, že tam, kde je prítomná vďačnosť, je vždy prítomná aj radosť. Vďačnosť je vraj i liekom na depresiu. Čo však na vďačnosť vraví Biblia? Tentoraz sa na tému vďačnosti pozrieme z biblického pohľadu.
 • Prečo ma Boh necháva tak dlho čakať?
  Jedným z najhorších pocitov v živote je pocit čakania, hlavne, ak čakáme na Boha. Málokto z nás má rád čakanie.
 • Zmysel tvojho utrpenia
  Prechádzaš si práve náročným obdobím života a kladieš si otázku: „Aký je zmysel môjho utrpenia? Ja ten zmysel jednoducho nevidím a som z toho už unavená. Prečo sa mám ďalej snažiť?“
 • Nádej v ťažkých časoch
  Možno sa práve nachádzaš v takom období svojho života, že máš pocit, ako keby si bola uprostred nejakej Bohom danej skúšky. Možno narážaš na neviditeľnú duchovnú stenu a denne zápasíš s pochybnosťami.
 • Nestrachuj sa!
  Nestrachuj sa nad tým, čo ešte sa môže pokaziť, miesto toho začni byť nadšená z toho, čo môže byť dobré, čo sa môže zlepšiť. Ak nad niečím príliš veľa premýšľaš, vytváraš tak problém, ktorý vlastne nikdy neexistoval.